Hiacynt Top White cebulki

Hiacynt, z łaciny znany pod nazwą Hyacinthus to piękny kwiat, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Szczególnie ceniona jest odmiana Top White, która zyskuje uznanie zarówno wśród miłośników ogrodnictwa, jak i osób, które lubią ładne rośliny. Dodatkowym atutem jest odporność cebulek na mróz, warto jednak okryć je ściółką bądź korą. Sadzi się je najczęściej w dużych grupach, jednak nie należy zapominać o zachowaniu odstępu 15 cm między poszczególnymi cebulkam.

Hiacynt biały

Kiedy sadzić cebulki hiacyntów?

Najlepszym momentem, aby zasadzić cebulki hiacyntów, jest jesień, najlepiej w okresie od września do listopada. Sprawia to, że piękno tych kwiatów będzie możliwe do podziwiania już na wiosnę. Kwitną one na przełomie kwietnia i maja. Sprawia to, że wiele osób sadzi w swoich ogrodach właśnie cebulki hiacyntów. Podlewanie ich musi być bardzo umiarkowane, żeby cebulki nie zostały objęte przez grzyby. Rośliny te wzrastają najlepiej, gdy umieszczone są na stanowisku słonecznym bądź w półcieniu.

Sadzonki hiacynta - cena

Cena sadzonek hiacynta nie należy do najniższych, ale nie jest też wygórowana. Szczególnie biorąc pod uwagę, że są one zazwyczaj rozprowadzane w opakowaniach po kilka sztuk. Koszt, z jakim należy się liczyć, będzie zależał też od koloru kwiatu. Białe warianty cechują się najczęściej najprzystępniejszą ceną, jednak ich prezencja jest równie ładna. Dodatkowym atutem jest fakt, że mogą one rosnąć nawet kilka lat w jednym miejscu. To kwiat dość wymagający, jednak wizualne korzyści wynikające z posiadania go na swoich rabatkach są niezastąpione.

Gdzie kupić cebulki hiacynta?

Cebulki hiacynta dostępne są w sklepie internetowym sklep.cebulekwiatowe.pl. Można nabyć je w różnych kolorach, jednak klasyczna biel stale broni się swoją wizualną elegancją. Nie bez powodu to właśnie hiacynty Top White są coraz chętniej wybieranymi wariantami kwiatowymi. Wieloletnie doświadczenie specjalistów odpowiadających za sprzedaż w tym sklepie internetowym sprawia, że każdy rodzaj roślin, który można tam nabyć, jest odpowiednio wyselekcjonowany. Cebulki hiacynta można znaleźć w korzystnej cenie.